Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ostrołęki odzyskali skradziony samochód - do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn

Data publikacji 19.11.2021

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzież osobowego audi o wartości 100 tys. zł. Przestępcy po kradzieży rozpoczęli rozkręcanie pojazdu na części. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia.

Kilka dni temu dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży audi. Pojazd był zaparkowany na terenie jednej z posesji w Ostrołęce.  Właściciel oszacował straty na kwotę około 100 tysięcy złotych. W sprawę włączyli się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy krok po kroku sprawdzali każdy szczegół kradzieży. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcy ukradli pojazd używając do tego lawety.

Kolejne dni, to kolejne żmudne, ale konieczne czynności, dzięki którym policjanci ustalili, że sprawcy tego przestępstwa pochodzą z terenu powiatu przasnyskiego. Osoby (18 i 31 lat) zostały zatrzymane i przewiezione do ostrołęckiej komendy, a później osadzone w policyjnym areszcie.

Kryminalni szybko ustalili także miejsce ukrycia skradzionego pojazdu. Odnaleziono go na terenie jednej z gmin powiatu ostrołęckiego. Na tej posesji zatrzymano także trzeciego zamieszanego w kradzież mężczyznę (26 lat). Kryminalni ustalili, że w zdarzeniu brało udział łącznie cztery osoby. Po ustaleniu miejsca przebywania ostatniego z mężczyzn, został on zatrzymany na terenie powiatu ostrołęckiego i również osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim czterem mężczyzn zarzutów kradzieży. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. Niebawem podejrzani o popełnienie tego przestępstwa odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

  • Auto rozebrane na części
  • Auto rozebrane na części
  • policjant prowadzi zatrzymanego korytarzem
Powrót na górę strony