Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rób jak uważasz, ale pamiętaj „Młodość nie zwalnia z myślenia”

Data publikacji 19.11.2021

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, realizują kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia”, jest to seria materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem. Pomorscy policjanci w kolejnym swoim spocie pokazują, jak kończy się niestosowanie do obostrzeń pandemicznych. Czwarta fala każdego dnia nabiera na sile. Notujemy kolejne rekordy zachorowań, a w dalszym ciągu wiele osób nie traktuje poważnie ostrzeżeń lekarzy i specjalistów.

Ostatnio odnotowywanych jest blisko 25 tys. zakażeń dziennie, z czego prawie 1,4 tys. w województwie pomorskim. Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zrealizowali kolejny spot, z serii młodość nie zwalnia z myślenia. Tym razem poruszają kolejną istotną kwestię – przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Pokazują to, jak skończyć się może uporczywe unikanie stosowania zasad sanitarnych.

We wszystkich serwisach informacyjnych lekarze, naukowcy, specjaliści mówią, o tym, jak istotne są podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z obostrzeniami covidowymi. Mimo to w ciągu dwóch ostatnich tygodni policjanci ukarali mandatami karnymi ponad 2 tys. osób za niezakrywanie ust i nosa maseczką w obiektach zamkniętych.

Ty też uważasz, że nie zachorowałeś i nie zachorujesz?! Pandemia nie istnieje, a szczepienia to najgorsze zło ? Skąd pewność, że Ty albo ktoś z Twoich bliskich nie zachoruje i przebieg jego choroby nie będzie poważny? Nie bądź egoistą, stosuj zasady, noś maseczkę, dezynfekuj dłonie, zachowuj dystans społeczny!

Rób, jak uważasz, ale pamiętaj — młodość nie zwalnia z myślenia!

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 2.08 MB)

Powrót na górę strony