Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko współdziałając razem, możemy zwalczyć pandemię!

Data publikacji 20.11.2021

Dolnośląscy policjanci nieustannie apelują i przypominają o zasadach dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze w ramach codziennej służby weryfikują czy mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa stosują się do przepisów zasłaniania nosa i ust w miejscach, gdzie taki nakaz obowiązuje. Jak pokazują statystyki, z dnia na dzień przybywa osób chorych na COVID-19. Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za naszych bliskich również. Tylko współdziałając razem, może zwalczyć pandemię.

Dolnośląscy policjanci od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających na terenie Dolnego Śląska. W ramach prowadzonych akcji funkcjonariusze wspólnie z innymi służbami przypominają i apelują o zakrywaniu ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach oraz wszędzie tam, gdzie nie możemy zachować dystansu społecznego i bezpiecznej odległości.

Zadbajmy nie tylko o siebie, ale i o innych, naszych bliskich. Jak pokazują statystyki, każdego dnia przybywa osób chorych na COVID-19. Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy obostrzeń, bo walka z pandemią nada trwa. Tylko współdziałając razem możemy zwalczyć pandemię.

Policjanci będą stanowczo reagować na sytuacje, gdzie są łamane przepisy. Nie ma przyzwolenia na lekceważenie ograniczeń, narażanie własnego zdrowia i życia, a także innych osób.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

asp. szt. Monika Kaleta
Zespół Prasowy
KWP we Wrocławiu

  • kontrola policjanta w sklepie
  • kontrola autobusu
  • kontrola aut
  • policjanci wchodzą do sklepu podczas kontroli
  • policjantka rozdaje maseczki ochronne
  • policjanci przy radiowozie w kombinezonach ochronnych
Powrót na górę strony