Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konał w przydrożnym rowie. Owczarkowi, który uległ wypadkowi pomogli policjanci

Data publikacji 22.11.2021

Owczarek leżał z połamanymi kończynami i silnym urazem głowy w przydrożnym rowie. Konającemu czworonogowi pomogli policjanci z komisariatu w Gąbinie. Okryli go kocem termicznym, odpowiednio zabezpieczyli i wezwali na miejsce osoby zajmujące się ochroną zwierząt. Pies dzięki policjantom trafił do kliniki, gdzie walczy o życie.

W piątkowy wieczór, 19.11.2021 r.,policjanci z komisariatu w Gąbinie otrzymali informację, że na odcinku drogi Topólno-Konstantynów potrącony został pies. W obliczu tej informacji policjanci wyruszyli w teren, aby odnaleźć zwierzę, które mogło potrzebować pomocy. W lesie, w przydrożnym rowie, zastali konającego owczarka. Kobieta, która potrąciła czworonoga najpierw odjechała z miejsc azdarzenia, a później wróciła. Została przez policjantów pouczona.  

Widok cierpiącego zwierzęcia nie pozostał policjantom obojętny. Pies miał połamane łapy, nie było z nim kontaktu co świadczyło o silnym urazie głowy. Mundurowi okryli owczarka kocem termicznym, zabezpieczyli miejsce i wezwali na miejsce osoby zajmujące się ochroną zwierząt. 

Ranny owczarek został oddany w ręce profesjonalistów. Trafił do kliniki, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Warto przypomnieć, że według kodeksu wykroczeń to właściciel zwierzaka jest zobowiązany do jego pilnowania, by nie znalazł się pod kołami nadjeżdżającego samochodu. Chociaż kierowca nie ponosi winy za nieumyślne potrącenie zwierzaka, to nieudzielenie pomocy czy niezawiadomienie odpowiednich służb jest wykroczeniem.

(KWP w Radomiu / mw)

  • leżący na ziemi pies przykryty kocem ratunkowym
  • Wieczór. Leżący na ziemi pies przykryty kocem ratunkowym, z tyłu widoczne stojące auto, a za nim policyjny radiowóz.
Powrót na górę strony