Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia odnaleźli zaginioną 68-letnią kobietę

Data publikacji 22.11.2021

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia, wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej, odnaleźli zaginioną 68-letnią mieszkankę Wrocławia. Dzięki szybkiemu podjęciu działań przez mundurowych oraz skorzystaniu z pomocy psa tropiącego, poszukiwaną kobietę udało się w bardzo krótkim czasie odnaleźć. Seniorka znalazła się pod odpowiednia opieką, a jej życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci ze Śródmieścia otrzymali informację o 68-letniej kobiecie, która wyszła z domu i nie wiadomo było gdzie przebywa. Już na samym początku funkcjonariusze ustalili, że zachowanie kobiety tego dnia, tuż przed nagłym opuszczeniem domu, mogło wskazywać, że stan w jakim się znajdowała może być niebezpieczny dla jej życiu lub zdrowiu.

W działania poszukiwawcze, poza funkcjonariuszami z komisariatu Policji przy ul. Grunwaldzkiej obecnymi tego dnia w pracy, zaangażowano również policjantów z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji. Sprowadzony na miejsce pies bardzo szybko podjął trop i już po przejściu kilkuset metrów od miejsca zamieszkania poszukiwanej, doprowadził funkcjonariuszy do kobiety.

Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Została jej udzielona profesjonalna pomoc i znalazła się pod odpowiednią opieką.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony