Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Muflon wytropił zagubioną seniorkę

Data publikacji 22.11.2021

Policjanci z łomżyńskiej "patrolówki" pomogli 91-letniej kobiecie, która nie wiedziała, gdzie się znajduje i miała problem z powrotem do domu. Miejsce przebywania seniorki wskazał policyjny pies – Muflon. Nestorka była zmęczona i mocno wyziębiona. Policjanci otoczyli kobietę opieką.

Dzisiaj nad ranem dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że 91-letnia mieszkanka gminy Miastkowo, niepostrzeżenie wyszła z domu. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji z powodów zdrowotnych. Policjanci usłyszeli też, że wyszła w samym swetrze i boso.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, przeszukując teren przyległy do jej domu. Około pół kilometra dalej czworonożny funkcjonariusz Muflon podjął trop. Piaszczystą drogą doprowadził swojego przewodnika do zaginionej kobiety. Wystraszona, zziębnięta i zdezorientowana kobieta stała przy drzewie. Miała problemy z porozumiewaniem się i była w stanie powiedzieć policjantom jedynie to jak ma na imię. Policjant zaniósł odnalezioną do radiowozu i odwiózł do domu, dokąd wezwał służby medyczne.

W tym konkretnym przypadku szybka reakcja rodziny i telefon na numer alarmowy zapobiegły tragedii.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony