Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasza krew - nasza Ojczyzna

Data publikacji 23.11.2021

Do 20 grudnia br. potrwa akcja krwiodawstwa służb mundurowych organizowana dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie adresowane jest m.in. do pracowników i funkcjonariuszy Policji, dlatego nie mogło w nim zabraknąć Szkoły Policji w Pile.

To już 10. -  jubileuszowa edycja HDK Nasza krew - nasza Ojczyzna organizowana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. W tym roku przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Z tej okazji koordynator krwiodawstwa w Szkole Policji w Pile, asp. szt. Grzegorz Staszczyk przy wparciu Samorządu Słuchaczy zorganizował akcję krwiodawstwa. Grupa 33 wolontariuszy - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, w ramach kontynuacji przedmiotowego przedsięwzięcia, oddała prawie 13 litrów krwi.

Akcja przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie zebrano dodatkowo słodycze, które w Mikołajki trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że młodzi policjanci nie tylko starają się sumiennie wywiązywać z obowiązków podczas zajęć dydaktycznych, ale również dzieląc się „cząstką siebie”, ratują życie wielu ludzi.

(Szkoła Policji w Pile / mw)

  • policjantka na fotelu w pozycji półleżącej oddaje krew, która pobiera pielęgniarka zwrócona bokiem do fotografującego
  • policjant na fotelu w pozycji półleżącej oddaje krew, która pobiera pielęgniarka zwrócona tyłem do fotografującego
  • policjant siedzi przed kobieta która ma przed sobą komputer i formularze
  • policjantka na fotelu w pozycji półleżącej oddaje krew
  • policjant na fotelu w pozycji półleżącej oddaje krew
  • fiolki z krwią
Powrót na górę strony