Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci strzegą bezpieczeństwa przy granicy polsko-białoruskiej

Data publikacji 23.11.2021

Bezpieczeństwo na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej strzeżone jest przez wiele sił mundurowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć policjantów z lubuskiego, którzy już od kilku tygodni obecni są na Podlasiu. Ogromna determinacja służb sprawia, że próby sforsowania granicy przez nielegalnych imigrantów okazują się nieskuteczne. Wysokie morale mundurowych wynika również z wielkiego społecznego wsparcia, które wciąż płynie pod adresem policjantów, żołnierzy i innych funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Hasło #MuremZaPolskimMundurem cieszy się coraz większą popularnością.

Mundurowi z wielu regionów Polski już od kilku tygodni strzegą wschodniej granicy Polski, będącej jednocześnie wschodnią flanką Unii Europejskiej. Zatem bezpieczeństwo wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej leży w rękach służb mundurowych z Polski. Ich ogromna determinacja, konsekwencja, profesjonalizm i nieustępliwość sprawia, że wiele siłowych prób przekraczania granicy  przez nielegalnych imigrantów zakończonych jest fiaskiem. Wśród wielu służb mundurowych na Podlasiu nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z lubuskiego. Policjanci ruchu drogowego i kontrterroryści już od kilku tygodni obecni są w rejonie granicy z Białorusią. Ale najliczniejszą grupę stanowią policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Wszyscy wykonują zadania charakterystyczne dla swojej specjalności. Bez względu jednak na te różnice wspólnym mianownikiem jest determinacja, poświęcenie oraz zaangażowanie, które przekładają się na wysoką jakość pełnionych służb. Ten profesjonalizm sprawia, że ich ciężka praca jest efektywna i zapewniająca bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom regionu ale i całej Polski. Służba na rzecz szczelności granic  państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością. Hasło #MuremZaPolskimMundurem zatacza coraz większe kręgi wśród Polaków. Wielu docenia służbę mundurowych wiedząc, jakim negatywnym zjawiskom ona zapobiega.

Ale przed nami i innymi funkcjonariuszami jeszcze wiele pracy. Zapewniamy, że sił i determinacji do zapewnienia bezpieczeństwa z pewnością nie zabraknie. Morale po wielu słowach wsparcia są wyjątkowo wysokie. Dziękujemy za to!

(KWP w Gorzowie)

 • policjant w umundurowaniu szturmowym na granicy wschodniej">
 • dwóch policjantów w umundurowaniu szturmowym na granicy">
 • czterech policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z długą bronią na tle radiowozu">
 • policjanci na punkcie kontrolno-blokadowym">
 • policjant sprawdza bagażnik kontrolowanego auta, za którym stoi mężczyzna
 • policjant sprawdza przyczepkę
 • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja zatrzymuje nadjeżdżający pojazd
 • policjant w żółtej kamizelce z napisem sprawdza wnętrze pojazdu
 • policjant trzyma w dłoniach laurkę
 • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja przy kontrolowanym pojeździe
 • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja sprawdza bagażnik pojazdu
 • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja zatrzymuje nadjeżdżający pojazd
Powrót na górę strony