Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podczas przerwy w służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 23.11.2021

W sobotę buscy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego skorzystali z przerwy w służbie w jednym z barów dla kierowców. W pewnym momencie zauważyli, jak jeden z klientów spożywających uprzednio piwo, wstał od stolika i odniósł dwie puste butelki do okienka na zwrot naczyń. Mając podejrzenie, że mężczyzna mógł przyjechać na parking samochodem, natychmiast za nim wybiegli. Ich przeczucie potwierdziło się. Po zatrzymaniu pojazdu, jego kierujący „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. Zdecydowana reakcja mundurowych uniemożliwiła 49 – latkowi wyjechanie na ruchliwą drogę. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 – letni zakaz kierowania pojazdami.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju na miejsce sobotniej przerwy w służbie wybrali bar przy drodze krajowej nr 73. Jest on usytuowany w takim miejscu, że większość klientów to kierowcy, albo pasażerowie samochodów. Policjanci w trakcie przerwy zauważyli jak jeden z klientów spożywał piwo, a następnie wstał od stolika i odniósł dwie puste butelki do okienka na zwrot naczyń. Mężczyzna przy stoliku siedział sam, więc funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mógł on być kierującym pojazdem. Ich przeczucia potwierdziły się. Widzieli, jak kieruje się w stronę pojazdu marki Citroen i pomału wyjeżdża z parkingu. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za francuskim autem i po otwarciu drzwi nakazał zatrzymanie pojazdu. Drugi policjant pobiegł z drugiej strony również w kierunku tego samochodu. Po chwili pojazd został zatrzymany, a zza kierownicy wysiadł 49 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój. Ten sam który chwilę wcześniej spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację z tego zdarzenia.

Zdecydowana reakcja buskich policjantów uniemożliwiła 49 – latkowi wyjechanie na ruchliwą drogę krajową nr 73, a tym samym zapobiegli ewentualnej tragedii. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów, ale o ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Film Busko.mp4

Pobierz plik Busko.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.65 MB)

Pliki do pobrania

  • 26 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu
Powrót na górę strony