Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował zabić swoją matkę

Data publikacji 23.11.2021

33-latek z Kraśnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej matki. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Został zatrzymany przez kraśnickich policjantów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny kraśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie Kraśnika 33-latek zaatakował w domu swoją matkę nożem. Przerażony ojciec przekazał, że syn jest agresywny i pobudzony. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy na zewnątrz zastali przestraszone małżeństwo. Wezwana została również załoga karetki pogotowia ratunkowego. Policjanci weszli do środka domu i obezwładnili 33-latka, który miał jeszcze na sobie świeże ślady krwi. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że napastnik od kilku dni dziwnie się zachowywał, aż w końcu w feralną noc w pewnym momencie bez powodu podszedł do siedzącej na kanapie matki i zaatakował ją nożem do tapet, raniąc ją w rękę i łamiąc przy tym ostrze. Kobieta uciekła do kuchni, wtedy 33-latek wziął kolejny nóż do ręki i dalej atakował, próbując ugodzić matkę, ta jednak skutecznie się broniła. Powtarzał, że „musi to zrobić”, za chwilę do kuchni wbiegł ojciec, który zaczął odciągać 33-latka, umożliwiając ucieczkę kobiety na zewnątrz i wezwanie pomocy.    

Policjanci zatrzymali nożownika oraz zabezpieczyli dowody, śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, a także znęcania się psychicznego nad matką, natomiast wczoraj Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wcześniej policjanci nie mieli sygnałów, że w domu może dziać się coś niepokojącego. Śledztwo prowadzi kraśnicka prokuratura.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony