Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta za pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Data publikacji 24.11.2021

Wdzięczność za szybką i skuteczną interwencję żyrardowskiego dzielnicowego dotyczącą zgubienia kilku tysięcy złotych, mężczyzna wyraził w podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie mł. insp. Edyty Marczewskiej, wpłynęły pisemne podziękowania od obywatela Ukrainy, w których wyraził swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec st. sierż. Igora Olesińskiego, dzielnicowego z żyrardowskiej komendy.

Historia ze szczęśliwym happy endem miała miejsce 13 listopada 2021 r. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zadzwonił pracownik stacji paliw informując, że jeden z klientów w roztargnieniu pozostawił dużą kwotę pieniędzy. Na miejscu okazało się, że owym klientem był obywatel Ukrainy, który chciał wysłać pieniądze do swojej rodziny. Gdy dowiedział się, że takie transakcje wykonuje się w banku lub na poczcie, podziękował za informację i wyszedł pozostawiając na ladzie kilka tysięcy złotych. St. sierż. Igor Olesiński gdy dowiedział się o tej sprawie natychmiast podjął działania, aby dotrzeć do mężczyzny. Po obejrzeniu monitoringu skontaktował się z koordynatorami agencji pracy i wspólnie odnaleźli 48-latka. Cała kwota jeszcze w tym samym dniu trafiła do prawowitego właściciela.

(KWP w Radomiu / sc )

Powrót na górę strony