Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik wrocławskiej komendy miejskiej pomógł zagubionej starszej kobiecie

Data publikacji 24.11.2021

W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się jeden z pracowników Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który w ubiegłym tygodniu zauważył starszą kobietę tuż pod jednym z bloków na Krzykach. Seniorka była ubrana nieodpowiednio do pory roku i nie wiedziała, jak wrócić do domu. Pan Dariusz Kucharczyk, na co dzień wzorowy pracownik Policji, zaopiekował się starszą wrocławianką, a po niedługim czasie udało się też ustalić jej miejsce zamieszkania. Dzięki jego prawidłowej reakcji kobiecie nic się nie stało i bezpiecznie wróciła pod opiekę najbliższych.

Pomoc drugiej osobie często dla niektórych jest wręcz odruchem bezwarunkowym. Tak też było w przypadku pana Dariusza Kucharczyka, który od kilku lat pracuje na stanowisku inspektora w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się sprawami administracyjnymi dotyczącymi funkcjonowania systemu bezpieczeństwa jednostki w ramach Wydziału Prezydialnego i Ochrony Informacji Niejawnych. Tego popołudnia przebywał jednak w rejonie ul. Kamiennej we Wrocławiu i jego uwagę zwróciła starsza kobieta, która spacerowała powoli obok jednego z bloków mieszkalnych. Choć było ciemno oraz dość zimno, seniorka ubrana była jedynie w lekką odzież, nieadekwatną do pory dnia i roku.

Pan Kucharczyk natychmiast podszedł do kobiety i zapytał, czy ta nie potrzebuje pomocy. Jednak ze względów medycznych kontakt z nią był mocno utrudniony. Pracownik wrocławskiej komendy okrył seniorkę własną kurtką oraz zaprowadził do najbliższej bramy, aby nie narażać jej na skutki niesprzyjającej tego dnia aury.

Nadal nie udało się jednak ustalić, gdzie mieszka starsza pani. Kolejne osoby, które zainteresowały się sytuacją, również nie znały kobiety i nie wiedziały, gdzie może znajdować się jej mieszkanie. Pan Kucharczyk skontaktował się z numerem alarmowym i przekazał informację o tym zdarzeniu. Po jakimś czasie na miejscu zjawił się patrol policjantów, którzy dość szybko ustalili dane osobowe seniorki.

Dzięki nim i doświadczeniu funkcjonariuszy, szybko udało się zebrać także pozostałe informacje, umożliwiające odnalezienie prawnych opiekunów kobiety, a także jej miejsca zamieszkania. Seniorka cała i zdrowa trafiła pod odpowiednią opiekę w swoim mieszkaniu. Prawidłowa reakcja pracownika wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, być może uchroniła ją przed wyziębieniem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

(KWP we Wrocławiu / sc )

Powrót na górę strony