Aktualności

Jaworska policjantka pomogła obywatelowi Ukrainy

Data publikacji 24.11.2021

To, że praca policjanta jest nieprzewidywalna, wiadomo od dawna. Wczoraj policjantka Zespołu do spraw Wykroczeń jaworskiej komendy pomogła obywatelowi Ukrainy odzyskać pozostawiony w pociągu plecak z ważnymi dokumentami.

Służba w Policji nie tylko wiąże się z kontrolowaniem na drogach czy ściganiu przestępców, ale przede wszystkim jest to obowiązek niesienia pomocy ludziom. Mógł się o tym przekonać 40-letni obywatel Ukrainy, któremu starszy aspirant Magdalena Sokołowska pomogła odzyskać plecak z ważnymi dokumentami.

Wczoraj (23.11.2021) późnym popołudniem, do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, który powiadomił dyżurnego o pozostawieniu w pociągu swojego plecaka. Mężczyzna był zrozpaczony, ponieważ wewnątrz bagażu znajdowały się bardzo ważne dla niego dokumenty — paszport oraz umowa o pracę.

Do działań od razu wkroczyła policjantka Zespołu ds. Wykroczeń. Pomimo bariery językowej st. asp. Magdalena Sokołowska ustaliła, że 40-letni obywatel Ukrainy jest mieszkańcem Legnicy, a szynobusem przyjechał do Jawora do pracy. Przez roztargnienie zapomniał zabrać z pociągu swój plecak. Funkcjonariuszka zadzwoniła na infolinię Kolei Dolnośląskich, opowiedziała o zdarzeniu i poprosiła o interwencję w tej sprawie. Jedynym punktem zaczepienia był bilet 40-latka, dzięki któremu ustalono trasę przejazdu szynobusu, stację końcową oraz godzinę powrotu na stację PKP w Jaworze. Dzięki działaniom policjantki konduktor odnalazł i zabezpieczył plecak 40-latka. St. asp. Magdalena Sokołowska wraz ze zgłaszającym udała się na stację PKP w Jaworze. Pociąg, którym podróżował mężczyzna, wracał właśnie do Legnicy. Konduktor szynobusu zwrócił zgłaszającemu jego plecak wraz z całą zawartością. Szczęśliwy obywatel Ukrainy podziękował policjantce za błyskawiczną reakcję i pomoc oraz zaangażowanie.

Funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że pomaganie innym to najważniejsza część policyjnej misji, jednak wdzięczność obywateli za ich zwyczajną, codzienną służbę, która przecież nieczęsto się zdarza, z pewnością jest miłym gestem motywującym do dalszej pracy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony