Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

We właściwym miejscu i czasie

Data publikacji 24.11.2021

Najróżniejsze scenariusze pisane przez życie, nierzadko zaskakują policjantów, ale wyjście z takiej sytuacji i skuteczna pomoc osobom, które się w niej znalazły – dają ogromną satysfakcję. Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby. Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Policjanci doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Często stają się częścią tych historii.

We właściwym miejscu i czasie – tak w skrócie można opisać sytuację, która miała miejsce w miniony czwartek w jednej z miejscowości gminy Puck.

Starszy posterunkowy Paweł Korth  oraz sierżant Dawid Rutha z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, pełniąc wspólnie służbę, zauważyli na jednej z ulic osuwającego się na chodnik starszego mężczyznę, który stracił przytomność. Policjanci od razu wybiegli z radiowozu, po czym rozpoczęli udzielanie mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci ocucili go, podnieśli z twardego, zimnego i mokrego podłoża monitorując nieustannie jego czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych, nie dopuszczając do utraty świadomości.

Po wezwaniu karetki przekazali mężczyznę ratownikom medycznym. 82-latek został przetransportowany z poważnymi obrażeniami głowy do szpitala.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów była kluczowa dla powodzenia akcji ratunkowej i stanu zdrowia poszkodowanego.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony