Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Największym darem jest cząstka siebie. Policjanci oddali krew

Data publikacji 25.11.2021

Oddawanie krwi to misja, to wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Misja pomocy przyświeca nam każdego dnia. Wczoraj przed komendą wschowskiej Policji pojawili się przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodów po to, aby podzielić się cząstką siebie. W akcji uczestniczyli policjanci, pracownicy Policji, jak i mieszkańcy powiatu wschowskiego.

W środę (24 listopada) o godzinie 9 przed siedzibą wschowskiej Policji stanął mobilny punkt poboru krwi z zielonogórskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policyjne akcje już na stałe wpisały się w harmonogram działań policjantów i centrum krwiodawstwa. Środowego poranka odbyła się już ostatnia w tym roku zbiórka krwi organizowana przez granatowe mundury. Przypomnijmy, że w roku 2020 Komenda Powiatowa Policji we Wschowie została wyróżniona „Certyfikatem Firmy Promującej Oddawanie Krwi”. Natomiast w styczniu bieżącego roku powstał Klub Honorowego Dawcy Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Do wczorajszej akcji włączyli się również strażacy i przedstawiciele z Oddziału Piłsudczyków RP „Królewska Wschowa”.

Frekwencja, zaangażowanie wszystkich dawców pokazuje, że pomimo panującej pandemii Covid-19 nie jesteśmy obojętni i solidaryzujemy się w przypadku problemów, które dotykają całego naszego społeczeństwa.

Osoby zainteresowane, naszych stałych uczestników, którzy pojawiają się u nas za każdym razem serdecznie zapraszamy i dziękujemy za włączanie się do naszych akcji, dzięki którym możemy pomóc potrzebującym, a niekiedy nawet i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjant oddający krew w krwiobusie
  • ręka policjanta z podłączeniem do oddawania krwi
  • policjant wypełniający formularz
  • policjanci i strażacy oddający krew
  • policjant oddający krew
  • policjanci i pracownicy cywilni oddają krew
  • policjant wraz z zaproszonymi gośćmi przed krwiobusem
Powrót na górę strony