Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci również pełnią służbę na granicy z Białorusią

Data publikacji 25.11.2021

Na granicy polsko-białoruskiej, gdzie wciąż jest niespokojnie, służbę pełnią również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Na terenie województwa podlaskiego oraz lubelskiego obecni są rotacyjnie wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz ci policjanci, którzy aktualnie przebywają na szkoleniach w oddziałach prewencji we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy UE, jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych. Aktualnie sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim, poprzez wprowadzenie stanu wyjątkowego, wymaga wsparcia Straży Granicznej i miejscowych sił policyjnych. Dlatego też od kilku tygodni funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy także pełnią służbę w tym rejonie i strzegą bezpieczeństwa granic.

Na wschód naszego kraju z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy kontrolują każdy przejeżdżający drogami dojazdowymi do granicy samochód. Natomiast funkcjonariusze aktualnie przebywający na szkoleniach w Oddziałach Prewencji Policji we Wrocławiu oraz w Warszawie - a w tym drugim przypadku dokładnie w Piasecznie - pełnią służbę przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

Służba na rzecz szczelności granic państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością. Wielu docenia służbę mundurowych, wiedząc jakim negatywnym zjawiskom ona zapobiega. Życzymy wszystkim funkcjonariuszom bezpiecznej służby na granicy polsko-białoruskiej i szybkiego powrotu do domów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjant z kaskiem ochronnym na głowie i tarczą stoi przy drodze gruntowej, w tle graniczne ogrodzenie kolczaste z siatką
  • Policjant ruchu drogowego z latarką koloru czerwonego w nocy podchodzi do zatrzymanego samochodu, obok drogi stoi radiowóz policyjny
  • policjanci stoją z tyłu busa policyjnego oznakowanego przy budynku. W tle kilkanaście aut policyjnych
Powrót na górę strony