Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyliśmy zbiórkę. Teraz dary trafią do dzieci przebywających w szpitalu

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zakończyli drugą w tym roku zbiórkę darów dla najciężej chorych dzieci, które przebywają w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Dary już w najbliższych dniach trafią do dzieci. Była to druga tego typu zbiórka, w którą włączyli się mundurowi z innych służb z Mazowsza i którą koordynowali policjanci z Radomia.

Podobnie jak poprzednio jako pierwsi, na apel mundurowych z Radomia, odpowiedzieli związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz szefostwo Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu. W akcję włączyli się też policjanci i pracownicy komend powiatowych z Wyszkowa, Szydłowca, Żuromina i Zwolenia, którzy przeprowadzili zbiórkę w swoich komendach, a także pracownice Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół z powiatu zwoleńskiego i szkoły w Opatkowicach w województwie lubelskim.

Swoją „cegiełkę” do akcji dołożyli przedstawiciele American Corner w Radomiu czyli placówki  Departamentu Stanu USA, strażacy z Komendy Głównej i Komendy Wojewódziej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dzięki współpracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu z firmą „Koma”, do dzieci trafią też komplety specjalistycznej pościeli szpitalnej.

W ten sposób udało się zebrać cały magazyn darów, które już za kilka dni trafią do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci i przekazane zostaną najciężej chorym dzieciom przez personel szpitala.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony