Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych i komunikacji miejskiej

Data publikacji 25.11.2021

Przez cały czas policjanci prowadzą kontrole w galeriach i placówkach handlowych oraz środkach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania przepisów covidowych. Funkcjonariusze wyciągają konsekwencje wobec osób, które ich nie przestrzegają.

W ciągu ostatnich kilku tygodni znacząco wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w pomieszczeniach zamkniętych takich jak galerie i placówki handlowe oraz obiekty użyteczności publicznej osoby tam przebywające zobligowane są do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Podobnie sytuacja wygląda w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole w tym zakresie wyciągając konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów covidowych.
Podczas kontroli prowadzonych w okresie od 15 listopada br. do połowy tego tygodnia policjanci wręczyli 477 mandatów za brak maseczki, 187 osób zostało pouczonych a wobec 26 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Natomiast za niestosowanie się do zachowania odległości między osobami policjanci wystawili 56 mandatów i pouczyli 26 osób. 
Za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz brak odległości między osobami grozi mandat w wysokości od 20 do 500zł. 

 

  • patrol policji podczas kontroli obowiązujących obostrzeń covidowych.
  • patrol policji w obiekcie handlowym kontrolujący obowiązujące obostrzenia
  • patrol policji w obiekcie handlowym kontrolujący obowiązujące obostrzenia
  • patrol policji w obiekcie handlowym kontrolujący obowiązujące obostrzenia
Powrót na górę strony