Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel o krew dla policjanta

Data publikacji 26.11.2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w honorowym oddawaniu krwi, które odbędzie się dziś, 26 listopada w ramach akcji "Nasza Krew — Nasza Ojczyzna". Krwiobus będzie czekał na Państwa przed gmachem Komendy Stołecznej Policji, ul. Nowolipie 2, w godz. 8:00-13:00. Liczymy na Waszą obecność. Dziś będziemy zbierać cenny dar dla podkomisarza Sławomira Sobolewskiego, który walczy z COVID-19. Nasz kolega przebywa w stanie ciężkim w CSK MSWiA w Warszawie.

Krew można oddać w każdym Centrum Krwiodawstwa, należy tylko zaznaczyć, że ma być ze wskazaniem: dla Sławomira Sobolewskiego, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA Warszawa MSWiA.

Kto zostanie prawdziwym bohaterem i podzieli się swoją krwią? Prawdziwym darem życia?

X edycja krwiodawczej akcji służb mundurowych, dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, potrwa do 20 grudnia 2021 r. Dotychczas, wspólnymi siłami dla potrzebujących, zostało oddanych 13450 litrów krwi i jej składników, z czego 3400 litrów oddali policyjni krwiodawcy. Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyniku, serdecznie dziękujemy.

"Honorowy Dawca Krwi to osoba szlachetna, której bliska jest idea bezinteresownej służby Ojczyźnie i która niesienie pomocy drugiemu, rozumie, jako naturalny obowiązek i szczególną formę patriotyzmu".

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej, czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony