Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratują życie 5-letniej Tosi

Kilkanaście litrów krwi oddali podczas ostatniej zbiorowej donacji młodzi policjanci Szkoły Policji w Słupsku. Ty razem krew trafi do małej pacjentki warszawskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Policjanci oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Wielu z nich podkreśla, że jest to ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew, w tym konkretnym przypadku może uratować życie.
Funkcjonariusze oddawali krew na rzecz 5-letniej Antoniny, która na Oddziale Hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie od lipca zmaga zmaga się z chorobą nowotworową

Wielu z młodych policjantów, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, zrobiło to w po raz pierwszy w życiu. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że również w ten sposób można służyć innym ludziom.
Ponieważ ostatnie donacje odbywały się w trakcie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Każdy z donatorów otrzymał również drobne upominki.

Łącznie dla małej Antoniny 43 dawców oddało 19,350 litra krwi.

Powrót na górę strony