Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kolekcjoner” punktów karnych, ale również zarzutów

Data publikacji 30.11.2021

41 punktami karnymi i zarzutami dotyczącymi prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej zakończyła się ucieczka mieszkańca Solca Kujawskiego przed patrolem policji. 21-latek stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty.

Wszystko zaczęło się w miniony czwartek, 25.11.2021 o godzinie 18:20. Wówczas dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego oplem astrą jadącego ulicą Prostą w Solcu Kujawskim. Było podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Gdy soleccy policjanci dotarli na miejsce nie napotkali opisywanego pojazdu. Rozpoczęli kontrolę przyległych ulic. Patrolując ulicę Leśną zauważyli wspomnianego opla poruszającego się w kierunku ronda im. Nawrockiego, jednak kierowca wykorzystując ruch w tym rejonie zdołał się oddalić. Policjanci nie dali za wygraną i kontynuowali jego poszukiwania. Zauważyli go jak skręca w ulicę Żwirki i Wigury i dali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na nie i kontynuował ucieczkę, popełniając szereg wykroczeń, a jednocześnie stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rozpoczęło się od tego, że wyprzedził poruszający się pojazd z prawej strony i wjechał w ulicę 23 Stycznia w kierunku ronda, po czym wyprzedził pojazd dojeżdżający do ronda. Następnie będąc na rondzie wyprzedził auto znajdujące się na tym rondzie, a następnie wymusił mu pierwszeństwo podczas zjazdu z ronda w ulicę Leśną, a na dodatek bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kontynuując jazdę ulicą Leśną w kierunku drogi krajowej nr 10 kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się już na przejściu dla pieszych. Przez cały czas policjanci używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierowca nie reagował. W konsekwencji mężczyzna jadąc ulicą Błonie przy końcu drogi, gdzie zmieniła się nawierzchnia drogi z kostkowej na szutrową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojące nieopodal drogi drzewo. To jednak w dalszym ciągu go nie zatrzymało. Wysiadł z auta i podjął pieszą ucieczkę. W tym momencie został przez policjantów zatrzymany.

W ten sposób kierowca opla „nazbierał” przewinień w ruchu drogowym, które kwalifikują się na 41 punktów karnych. To jednak nie wszystko. Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym 21-latek odpowie także za dwa przestępstwa- prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej mimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Obligatoryjnie też stracił prawo jazdy.

(KWP w Budgoszczy / sc )

Film „Kolekcjoner” punktów karnych, ale również zarzutów

Pobierz plik „Kolekcjoner” punktów karnych, ale również zarzutów (format mp4 - rozmiar 15.93 MB)

Powrót na górę strony