Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-letnia oszustka zatrzymana we Wrocławiu

Data publikacji 30.11.2021

Podejrzana została zatrzymana przez tarnowskich policjantów na Dolnym Śląsku. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Na początku listopada br. tarnowscy policjanci otrzymali zgłoszenia o oszustwach dokonanych metodą „na policjanta CBŚP” na starszych mieszkankach powiatu. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeanalizowali zebrane dowody, co pozwoliło im na ustalenie, a następnie wytypowanie osoby mogącej mieć związek z tymi oszustwami. Okazało się, że jest nią 19-letnia mieszkanka Dolnego Śląska, która odbierała pieniądze od seniorek w Tarnowie. Do Wrocławia pojechali tarnowscy policjanci, którzy 16 listopada br. zatrzymali podejrzewaną. Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymana przez nich 19-latka, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne z seniorami przez współpracujących z nią oszustów po to, by niemalże natychmiast być w miejscu, gdy starsza osoba wyrzuci  pieniądze przez balkon czy wrzuci je np. do kosza na śmieci. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych od pokrzywdzonych z Tarnowa.

Kobieta trafiła do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który na jej wniosek zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Po osadzeniu podejrzanej w zakładzie karnym tarnowscy policjanci w dalszym ciągu wykonują sprawdzenia i poszukują osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną. Ustalane są również osoby biorące udział w oszustwach razem z 19-latką.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony