Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczne areszty dla dwóch sprawców czynnej napaści na chrzanowskiego policjanta

Data publikacji 01.12.2021

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie nadzoruje postępowanie przeciwko dwóm braciom, 24 i 32-latkowi, mieszkańcom powiatu chrzanowskiego, którzy dokonali czynnej napaści na policjanta Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, także stosowali groźby karalne w celu zmuszenia mundurowych do zaniechania czynności służbowych.

27 listopada br., o godz. 23.30 dyżurny jednostki Policji w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się klientach w jednym z lokalów gastronomicznych przy ul. Rynek. Na miejscu policjanci zastali kilka wulgarnych i agresywnych wobec siebie osób. Spośród tej grupy dwaj bracia ( 24 i 32 lata ) byli najbardziej pobudzeni. Już na początku interwencji obaj mężczyźni zaczęli znieważać mundurowych oraz kierować wobec nich groźby. Gdy popchnięty przez 32- latka policjant zastosował wobec niego chwyt obezwładniający, młodszy z braci uderzył drugiego z policjantów. Obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 10 lat , natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony