Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził wysadzeniem domu

Data publikacji 01.12.2021

60-latek z Chełma zagroził żonie, że wysadzi ich dom w powietrze. Mężczyzna rzeczywiście odkręcił butlę powodując ulatnianie gazu. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zapobiegli możliwej tragedii. Desperat za swój czyn odpowie przed sądem. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek, 30.11.2021 r.,  w godzinach porannych dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o możliwym zagrożeniu zdrowia i życia osób oraz mienia. 60-letnia kobieta z Chełma poinformowała, że jej mąż zagroził wysadzeniem ich wspólnego domu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz strażacy. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że desperat wziął z garażu butlę z gazem, którą postawił w domu, a następnie odkręcił kurek. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej nikomu nic się nie stało. Mieszkanie zostało przewietrzone, a desperat zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W ocenie dowódcy zastępu ratowniczo-gaśniczego istniało zagrożenie wybuchem.

Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

(KWP w Lublinie / sc )

Powrót na górę strony