Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań seniora

Data publikacji 06.12.2021

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania seniora, który oddalił się od swojej rodziny w powiecie lwóweckim. Zaginiony po około 6 godzinach został odnaleziony w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Świeradów-Zdrój. Z uwagi na wychłodzenie organizmu trafił pod opiekę medyków.

W niedzielę, 5.12.2021 r. około godziny 17:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał informacje, że w okolicach miejscowości Proszowa 64-letni mężczyzna nieodpowiednio ubrany jak na porę roku, bo w klapkach oraz koszulce z krótkim rękawem, oraz cierpiący na zaburzenia pamięci, oddalił się od rodziny w nieznanym kierunku. Natychmiast podjęto działa poszukiwawcze.

W stan alarmu postawiono ratowników Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Lwówka Śląskiego, policjantów Komisariatu Policji w Gryfów Śląskim, strażaków PSP Lwówek Śląski oraz strażaków OSP Proszowa, Mirsk, Rębiszów. Dodatkowo poproszono o wsparcie GPR OSP Bogatynia z psami poszukiwawczymi. Mężczyzny szukano pieszo oraz w patrolach zmotoryzowanych. W teren wyruszyły także 3 quady. Rozpytywano mieszkańców i rodzinę. Kiedy strażacy oraz policjanci przeszukali ponad 100 hektarów terenu, kryminalni trafili na trop zaginionego. Jeden z mieszkańców widział go w chwili zaginięcia oraz wskazał kierunek.

Grupa policjantów z gryfowskiego komisariatu ruszyła w kierunku gór w stronę Świeradowa-Zdroju, gdzie w pewnym momencie na szlaku, na śniegu odnalazła ślady obuwia. Około godziny 23:30 zaginiony został odnaleziony w środku lasu. Był wyziębiony i zdezorientowany. Natychmiast został zaopatrzony zestawem do hipotermii i sprowadzony do miejscowości, gdzie przekazano go ratownikom pogotowia ratunkowego. Były to ostatnie chwile na uratowanie jego życia.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • odnaleziony senior siedzi w karetce pogotowia ratunkowego, obok stoi policjant
  • strażacy i funkcjonariusze szukają seniora
  • miejsce poszukiwań zaginionego seniora
Powrót na górę strony