Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy i bolkowscy policjanci oddali krew dla potrzebującego kolegi

Data publikacji 06.12.2021

Oddawanie krwi to misja i wielki dar, jaki można ofiarować drugiej osobie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie wzięli udział w Mikołajkowej Akcji Krwiodawstwa, która odbyła się na płycie jaworskiego rynku. W ten sposób najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującym - podkomisarzem Sławomirem Sobolewskim, funkcjonariuszem Komendy Głównej Policji.

Po raz kolejny jaworscy i bolkowscy policjanci pokazali, że nie jest im obojętny los innego człowieka. Na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, a ponadto chętnie dzielą się czymś bardzo cennym, a mowa tu krwi.

W weekend na płycie jaworskiego rynku stanął mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy. W zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze przy współpracy z Gminą Jawor oraz portalem JAWOR998 Mikołajkowej Akcji Krwiodawstwa wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze – mł. insp. Przemysławem Siwiakiem. Krew mógł oddać każdy chętny, a tych nie brakowało. Jaworscy i bolkowscy funkcjonariusze oddali cząstkę siebie potrzebującemu koledze z Komendy Głównej Policji w Warszawie – podkom. Sławomirowi Sobolewskiemu, który ciężko chory walczy o życie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Frekwencja i zaangażowanie wszystkich dawców pokazuje, że pomimo panującej pandemii Covid-19, nie jesteśmy obojętni i solidaryzujemy się w przypadku problemów, które dotykają całego naszego społeczeństwa. Podkomisarzowi Sławomirowi Sobolewskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / sc )

  • policjanci w mundurach stojący przy krwiobusie
  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjantka oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjanci oddają krew
  • policjanci przy namiocie policyjnym
Powrót na górę strony