Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kłodzka tę służbę zapamiętają na długo. Narażając własne życie uratowali starszego mężczyznę

Data publikacji 06.12.2021

Policjanci z kłodzkiej komendy jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru. Nie wahając się ani chwili, weszli do domu, z którego wydobywały się kłęby dymu. Na rękach wynieśli z niego 76-letniego mężczyznę, a następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej, zanim trafił do szpitala. Po chwili z tego samego domu policjanci wynieśli psa i butlę gazową. Uratowany mężczyzna, który samodzielnie nie mógł się poruszać, przebywa obecnie w szpitalu pod opieką lekarską.

W poniedziałek, 06.12.2021 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków jednorodzinnych na terenie gminy. Natychmiast zadysponował tam dostępny patrol. Na miejsce jako pierwsi przyjechali dwaj młodzi funkcjonariusze.

Dowiedzieli się wówczas, że troje mieszkańców w popłochu opuściło płonący budynek i oddaliło się w bezpieczne miejsce. Jednak policjanci musieli sprawdzić, czy w płonącym budynku znajduje się jeszcze jakaś osoba. Mundurowi pomimo potężnych kłębów dymu weszli do środka i zaczęli sprawdzać pomieszczenia. W jednym z nich mocno zadymionym znaleźli starszego mężczyznę, który siedział bez ruchu. Natychmiast na rękach wynieśli seniora, który jak się później okazało, nie mógł samodzielnie opuścić budynku.

W trakcie ewakuacji mężczyzny, kiedy policjanci byli jeszcze w budynku, usłyszeli skowyt psa. Pomimo płomieni weszli na piętro budynku i z zadymionego pomieszczenia jeden z policjantów na rękach wyniósł przerażonego psa. Drugi funkcjonariusz zauważył butlę z gazem, którą natychmiast wyniósł na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że 76-latek ze względów zdrowotnych nie potrafił samodzielnie się poruszać i nie byłby w stanie wyjść z palącego się budynku. Dzięki policjantom senior znalazł się już na świeżym powietrzu, następnie udzielili mu koniecznej pomocy przedmedycznej. Gdy przyjechało pogotowie ratunkowe, mężczyzna został oddany pod ich opiekę i przewieziony do szpitala.

Na szczęście, dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony