Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorki straciły prawie 300 tysięcy złotych. Oszusta zatrzymali policjanci

Data publikacji 06.12.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Pod koniec listopada 58-latek wyłudził od dwóch seniorek prawie 300 tysięcy złotych. W całym procederze pełnił funkcję "odbieraka". Białostoczanin usłyszał zarzuty oszustwa.

Białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa „na policjanta”. Do zdarzeń doszło pod koniec listopada na osiedlach Wygoda i Jaroszówka. Wówczas do 75-leniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że jej syn spowodował wypadek drogowy i aby uniknąć aresztowania, musi wpłacić kaucję w wysokości 53 tysięcy złotych. Rzekomy policjant poinformował kobietę, że przyśle kuriera po pieniądze. Już po niespełna godzinie pojawił się w domu seniorki mężczyzna, któremu przekazała 53 tysiące złotych.

Następnego dnia kolejna białostocka seniorka straciła blisko ćwierć miliona złotych. 78-latka uwierzyła w historię oszusta, że jej córka spowodowała wypadek drogowy, w którym są osoby ranne. Aby uniknąć więzienia, kobieta musi „dogadać się” z prokuratorem. Po chwili zadzwonił kolejny telefon, gdzie mężczyzna podający się za prokuratora zażądał przekazania pieniędzy w zamian za wypuszczenie jej córki. Seniorka włożyła wszystkie swoje oszczędności do pudełka po butach i przekazała je mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. Niestety seniorka uwierzyła w historię oszusta i straciła prawie 250 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny, który przyszedł do seniorek po pieniądze. Na początku grudnia został zatrzymany w swoim białostockim mieszkaniu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 58-letniemu mieszkańcowi Białegostoku zarzutów oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

  • zatrzymany mężczyzna
  • policjanci trzymają zatrzymanego mężczyznę
  • policjant i zatrzymany mężczyzna w samochodzie

Film Seniorki straciły prawie 300 tysięcy złotych. Oszusta zatrzymali policjanci

Pobierz plik Seniorki straciły prawie 300 tysięcy złotych. Oszusta zatrzymali policjanci (format mp4 - rozmiar 4.44 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony