Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczyt Cyfrowy ONZ w Katowicach

Data publikacji 06.12.2021

Dzisiaj po raz pierwszy w Polsce, w stolicy naszego regionu rozpoczął się Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021. Wydarzenie to zgromadziło w Katowicach przedstawicieli parlamentów, przedsiębiorstw, środowisk akademickich oraz organizacji pozarządowych z całego świata. Głównym celem działań śląskich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom konferencji.

Od 6 do 10 grudnia 2021 roku Polska będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Uczestnicy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie. To nasze wspólne marzenia, pomysły, potrzeby i działania tworzą internet przyszłości! W związku z tak ważnym wydarzeniem śląscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczestników konferencji. Stróże prawa zatroszczą się o porządek w miejscach publicznych, w szczególności w rejonie miejsc zakwaterowania uczestników, jak i spotkań czy dyskusji. W newralgicznych punktach Katowic w pobliżu Mędzynarowodego Centrum Konferencyjnego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia policjanci ruchu drogowego dbać będą o sprawny prejazd gości konferencji oraz innych użytkowników śląskiej aglomeracji.

Zwieńczeniem polskiego Dnia Zero, 6 grudnia o godz. 20.30 i jednocześnie inauguracją rozpoczynającego się Szczytu Cyfrowego – IGF 2021 będzie uroczysty koncert w przepięknym budynku Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert będzie również transmitowany przez telewizję. Dodatkowo, dostępna będzie także transmisja online od godz. 21.00 na YouTube pod linkiem: https://youtu.be/DFU0soOEbFY.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Umundurowani policjanci w pomieszczeniu sztabowym
  • Umundurowani policjanci w pomieszczeniu sztabowym
  • Umundurowani policjanci w pomieszczeniu sztabowym, stoją przodem do ekranów, na których widoczny jest obraz z kamer
Powrót na górę strony