Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 28-latka, który groził podłożeniem bomby

Data publikacji 07.12.2021

Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który w serwisie społecznościowym zamieścił nagranie w którym groził, że pod posterunek w Mogielnicy podłoży bombę. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę 28-latek zamieścił w jednym z serwisów społecznościowych nagranie z informacją, że pod Posterunek Policji w Mogielnicy podłoży bombę i wysadzi go w powietrze. Policjanci natychmiast po uzyskaniu tej informacji w miejscu zamieszkania zatrzymali mężczyznę.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Mogielnica zarzutu kierowania wobec funkcjonariuszy gróźb karalnych, podłożenia i detonacji ładunku wybuchowego w posterunku.

Mężczyzna był znany miejscowym policjantom. W lipcu podczas interwencji znieważył policjanta, naruszył jego nietykalność cielesną oraz zniszczył radiowóz. W tej sprawie akt oskarżenia trafił już do prokuratury.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Groźby karalne zagrożone są karą do 2 lat więzienia.

(KWP w Radomiu/ mw)

Powrót na górę strony