Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód

Data publikacji 07.12.2021

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego odzyskali samochód pochodzący z kradzieży na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 44-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się przestępczością samochodową w czasie swojej pracy ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu gdańskiego może posiadać pojazd pochodzący z kradzieży.

Kryminalni zebrali informacje w tej sprawie, m.in. określili, gdzie może być ukryty skradziony samochód. Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego wcześniej powiązali ze sprawą. W jednym z budynków, który był przeznaczony na działalność gospodarczą, znaleźli skradziony na terenie Niemiec pojazd znanej, luksusowej marki, a także części samochodowe, które mogły pochodzić z przestępstw. Działania policjantów pozwoliły odzyskać pojazd, który był już częściowo rozłożony. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone przez mundurowych do badań specjalistycznych. Dodatkowo policjanci dokonali tymczasowego zajęcia mienia należącego do zatrzymanego o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 44-latkowi zarzut paserstwa.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc )

Powrót na górę strony