Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci z mikołajkową wizytą w Domu Dziecka

Data publikacji 07.12.2021

Tym razem z okazji „Mikołajek” śląscy policjanci odwiedzili dzieci z katowickiego Domu Dziecka numer 5. Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn czytał dzieciom bajki o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, a orkiestra policyjna przygrywała znane polskie kolędy. W trakcie kolędowania przybył długo wyczekiwany przez najmłodszych Święty Mikołaj, który wraz z generałem wręczył dzieciom prezenty. Nie zabrakło także policyjnej maskotki Sznupka, który wraz z mundurowymi i najmłodszymi w tak wyjątkowej atmosferze ubierał choinkę.

Mikołajkowe spotkanie to już kolejne, w które osobiście zaangażował się szef śląskich policjantów. Tym razem w uroczystej atmosferze generał Roman Rabsztyn czytał dzieciom bajkę o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia.

W spotkaniu z dziećmi z katowickiego Domu Dziecka numer 5 udział wzięli: Naczelnik Wydziału Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Marcin Budzich, policjanci, Prezes Fundacji „Śląskie Anioły” Beata Twardowska, Dyrektor Domu Dziecka nr 5 Magda Ostrowska oraz Koordynator - Pani Ewelina Pikulicka. Nie zabrakło także ulubieńca najmłodszych – maskotki Śląskiej Policji Sznupka, z którym dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas wizyty Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn zaprezentował specjalny kalendarz z zaplanowanymi wizytami mundurowych, na który dzieci mogą spoglądać, by wiedzieć, kiedy odwiedzą ich stróże prawa. Inicjatywa ma na celu pomóc kadrze opiekującej się maluchami i zaangażować najmłodszych w wiele ciekawych wydarzeń, które nadejdą w Nowym, 2022 roku. Z kolei Pani Prezes Fundacji Beata Twardowska podziękowała policjantom i pracownikom Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach za udział w aukcji kartek świątecznych, przygotowanych przez dzieci z domu dziecka. Dzięki wspólnej inicjatywie, za uzbierane fundusze, zakupiono spersonalizowane prezenty dla każdego dziecka z placówki.

Już w trakcie spotkania przybył długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który wraz z generałem wręczył dzieciom prezenty, a orkiestra policyjna przygrywała znane polskie kolędy. Temu wydarzeniu towarzyszyło wspólne ubieranie choinki i kolędowanie. Na zakończenie nadinsp. Roman Rabsztyn zawiesił na drzewku ostatnią bombkę, przygotowaną specjalnie przez policjanta z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Odwiedziny policjantów wywołały u dzieci wiele radości, a na ich twarzach przez cały czas gościły uśmiechy.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabszty zawiesza świąteczną bombkę na choince.
 • Policyjna orkiestra gra kolędy. W tle Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyn, umundurowany policjant oraz dzieci z Domu Dziecka.
 • Policjanci z orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podczas spotkania z dziećmi z Domu Dziecka grają polskie kolędy.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyn wraz z Świętym Mikołajem wręcza dzieciom prezenty.
 • Chłopiec zawiesza bombkę na choince.
 • Umundurowany policjant zawiesza gwiazdkę na choince. Obok świątecznego drzewka stoją i siedzą dzieci z Domu Dziecka w Katowicach.
 • Święty Mikołaj rozdaje milusińskim prezenty.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyn oraz Naczelnik Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Marcin Budzich podczas spotkania świątecznego z dziećmi.
 • Spotkanie świąteczne mundurowych z\ dziećmi z Domu Dziecka w Katowicach.
 • Spotkanie świąteczne w Domu Dziecka w Katowicach. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn życzy milusińskim Wesołoych Świąt.
 • Spotkanie świąteczne policjantów z dziećmi.
 • Generał wręcza chłopcu świąteczną kartkę.
Powrót na górę strony