Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał kupić koparkę kryptowalut. Został oszukany

Data publikacji 08.12.2021

45 tysięcy złotych stracił 44-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna na jednej ze stron internetowych zdecydował się na zakup koparki do kryptowalut. Za transakcję zapłacił walutą elektroniczną. Nie otrzymał jednak zamówionego towaru. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

We wtorek, 07.12.2021 r., na 7. Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się 44-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że interesuje się walutami elektronicznymi i zdecydował się na zakup urządzenia do wydobywania kryptowalut. Ofertę odnalazł na jednej ze stron internetowych. Specjalistyczna koparka do wydobywania kryptowalut kosztowała około 45 tysięcy złotych. 44-latek zdecydował się na zakup i przelał wymaganą kwotę. Jak się okazało, w ustalonym terminie nie otrzymał zamówionego towaru. Administrator sklepu internetowego przestał także odpowiadać na wiadomości.

Ponadto wczoraj w Lublinie zgłoszone zostały dwa inne oszustwa przy próbie zarobku na kryptowalutach. Mieszkaniec Lublina pozwolił na zainstalowanie na swoim komputerze zdalnego pulpitu. Dzięki temu sprawcy wypłacili z konta ponad 60 tysięcy złotych. Z kolei inna z mieszkanek miasta straciła ponad 6 tysięcy złotych.

(KWP w Lublinie / sc )

Powrót na górę strony