Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Lubina odzyskali mercedesa i audi o łącznej wartości ponad 300 tys. zł

Data publikacji 08.12.2021

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej z lubińskiej komendy odzyskali mercedesa skradzionego z terenu Niemiec. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Ponadto mundurowi z Lubina odzyskali samochód osobowy marki Audi o wartości 230 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Funkcjonariusze z zespołu zadaniowego zajmującego się zwalczaniem przestępczości samochodowej z lubińskiej komendy, w wyniku wykonanej pracy operacyjnej, ujawnili na terenie Lubina pojazd marki Mercedes, który został skradziony w Niemczech. Wartość odnalezionego auta to około 90 tysięcy złotych. Intensywne czynności przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów, doprowadziły do zatrzymania dwóch sprawców, którzy mieli dopuścić się kradzieży odzyskanego mercedesa. Okazali się nimi 23-letni mieszkaniec Lubina oraz 32-latek z powiatu polkowickiego. Jak ustalili funkcjonariusze, starszy z mężczyzn w czerwcu tego roku opuścił mury zakładu karnego, w którym spędził ostatnie 2 lata.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto, w wyniku przeprowadzonych działań, kryminalni odzyskali również skradziony na terenie Niemiec samochód osobowy marki Audi o wartości około 230 tysięcy złotych. W chwili obecnej trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony