Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Senior Online” cieszy się nieustającą popularnością wśród dolnośląskich seniorów

Data publikacji 08.12.2021

Na początku tygodnia policjanci z komend powiatowych i miejskich wspólnie z pracownikami różnych instytucji łączyli się z seniorami z terenu całego Dolnego Śląska. Grudniowy „Senior Online” przyciągnął uwagę 1200 osób. „Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się po Nowym Roku. Do zobaczenia 3 stycznia 2022 roku.

W poniedziałek (6 grudnia br.) w godzinach 9.00 - 9.30 w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbyło się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków oraz pracowników różnych instytucji z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne były i są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w tym wydarzeniu — nic straconego! Możesz zobaczyć retransmisję spotkania, wchodząc w serwisie YouTube na odpowiedni profil jednostki Policji na Dolnym Śląsku.

Na zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedziało 1200 seniorów. Ta liczba pokazuje, że kwestia bezpieczeństwa, ale też i forma przekazu treści edukacyjnych z nim związanych cieszy się nieustającą popularnością wśród dolnośląskich seniorów. Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez nich w trakcie spotkań, przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny.

Celem szkoleń w ramach koncepcji „Senior Online” jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują różne informacje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na pytania odpowiadają policjanci, a także pracownicy różnych instytucji zaproszonych do współpracy.

Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w kolejnych szkoleniach — najbliższe odbędzie się po Nowym Roku. Do zobaczenia 3 stycznia 2022 roku o godz. 9.00.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony