Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kurier przewożący imigrantów zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 09.12.2021

Kierowca mazdy próbował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu przez policjantów z krakowskiego oddziału prewencji. Okazało się, że 35-letni Ukrainiec przewoził 9 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Trzech z nich mundurowi znaleźli w bagażniku. Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Policjanci zapewnili im wodę i ciepły posiłek. Dwóm obywatelom Iraku została zapewniona również pomoc medyczna. 35-letni kierowca został zatrzymany. Usłyszał zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy oraz niezatrzymania się do kontroli.

Wczoraj (8.12.2021) policjanci z krakowskiego oddziału prewencji sprawdzali pojazdy w rejonie miejscowości Treszczotki w gminie Bielsk Podlaski. Przed godziną 10.00 zauważyli mazdę, której kierowca na widok policjantów zawrócił i gwałtownie przyśpieszył. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg. Jadąc za mazdą, funkcjonariusze kilkukrotnie wydawali kierowcy polecenia do zatrzymania się, jednak ten nie reagował i kontynuował ucieczkę. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po kilkunastu kilometrach, kiedy policjanci zajechali mu drogę. Za kierownicą mazdy siedział 35-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że przewozi on 9 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju. Trzech mężczyzn policjanci znaleźli w bagażniku auta.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking dowodów rzeczowych. W  trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że imigranci są głodni i spragnieni. Mundurowi, po przewiezieniu ich do budynku komendy, zorganizowali im wodę do picia oraz ciepły posiłek. Do dwóch mężczyzn funkcjonariusze wezwali medyków, pozostałych przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący odpowie również za przewożenie zbyt dużej liczby osób.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • Osoby stoją przy drodze, przed nimi stoi radiowóz
  • Osoby stoją na świeżym powietrzu, widać na rękawie munduru jednej z osób naszywkę OPP Kraków
  • przy drodze stoją policjanci i samochód
  • radiowóz, przed nim stoi policjant, trzyma osobę, która ma założone na ręce kajdanki
  • Widać w budynku siedzące osoby i osobę a mundurze ratownika medycznego
  • zatrzymani mężczyźni siedzą na krzesłach, na pierwszym planie stolik, na którym stoją butelki z wodą
  • mężczyźni siedzą na krzesłach i jedzą, przed nimi stolik, na którym leżą telefony komórkowe
  • na krzesłach siedzą mężczyźni i jedzą zupy z kubków
  • policjanci i zatrzymani mężczyźni na poboczu drogi, na drodze stoją radiowozy policyjne i samochód osobowy
Powrót na górę strony