Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli właśnie kończyć służbę, gdy zobaczyli dym wydobywający się z mieszkania. Uratowali z niego kobietę

Data publikacji 09.12.2021

Policjanci w środku nocy zauważyli wydobywający się z okna jednego z budynków wielorodzinnych dym. W okolicy nie było żadnych osób, co mogło świadczyć, że znajdują się w środku domu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, przez okno na parterze wydostali kobietę, wyważyli drzwi i ugasili pożar. Podczas akcji poszkodowany został jeden z policjantów, który wraz z uratowaną kobietą został przetransportowany do szpitala. Do czasu przyjazdu straży policjanci zdołali ugasić pożar, dzięki czemu bezpieczeństwo pozostałych osób z budynku nie było już zagrożone.

Poprzedniej nocy policjanci z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu zauważyli wydobywający się dym z okna mieszkania znajdującego się na parterze w budynku wielorodzinnym. Na miejsce pożaru jako pierwsi udali się policjanci będący w tym czasie blisko miejsca zdarzenia. Kilka minut później do akcji dołączyli funkcjonariusze OPP, którzy właśnie kończyli służbę i wracali do jednostki.

Mundurowi przez okno znajdujące się na parterze budynku wynieśli 30-letnią kobietę. Kłęby dymu nadal wydostawały się z mieszkania, dlatego policjanci postanowili wyważyć drzwi wejściowe. Kiedy dostali się do wnętrza zlokalizowali źródło dymu – w kuchni płonęła lodówka. Przy użyciu gaśnic policjanci przystąpili do gaszenia pożaru, wcześniej sprawdzając pozostałe pomieszczenia mieszkania w poszukiwaniu innych osób, które mogły się tam znajdować. Okazało się, że w tym lokalu oprócz wcześniej wyniesionej kobiety, nikogo nie było.

Do czasu przybycia jednostki ratownictwa gaśniczego policjanci zdołali ugasić pożar wykorzystując do tego aż 11 gaśnic. Uratowaną kobietę z objawami podtrucia tlenkiem węgla zabrała do szpitala załoga pogotowia ratunkowego, bez innych widocznych obrażeń na ciele.

Niestety w trakcie prowadzonej akcji ratunkowej poszkodowany został jeden z policjantów, który w trakcie wynoszenia kobiety przez okno, upadł na schody prowadzące do pomieszczeń piwnicznych. Ze łamaną ręką został przewieziony do szpitala wraz z uratowaną kobietą.

Dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratunkowej wrocławskich policjantów uratowana została kobieta i ugaszony pożar, który nie rozprzestrzenił się na pozostałe mieszkania w budynku zajmowane przez inne osoby.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony