Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auta zostały ostrzelane z wiatrówki. Do sprawy zatrzymano dwie osoby

Data publikacji 09.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku do sprawy zatrzymali dwie osoby podejrzewane o uszkodzenia szyb w samochodach poprzez strzały z wiatrówki - 18 i 19-latka. Trwają czynności procesowe z ich udziałem.

W ostatnim czasie na terenie Lubska doszło do kilkudziesięciu przypadków uszkodzeń pojazdów zaparkowanych w różnych punktach miasta. Nieznany sprawca bądź sprawcy mieli oddawać strzały z wiatrówki nocą, uszkadzając karoserię i szyby w pojazdach. Do  Komisariatu Policji w Lubsku cały czas zgłaszają się pokrzywdzeni w tej sprawie. Z otrzymanych informacji wynika, że do zdarzeń dochodziło na przestrzeni kilku dni, najprawdopodobniej od 1 do 8 grudnia. Odnotowano już kilkadziesiąt przypadków tego typu uszkodzeń, głównie to wybite szyby, uszkodzona karoseria, ale również odnotowano przypadki wybicia okien w domach.

Policjanci z lubskiego komisariatu podjęli natychmiastowe działania w kierunku ustalenia i zatrzymania osoby odpowiedzialnej za te chuligańskie czyny. Dzięki pracy operacyjnej oraz licznym sygnałom napływającym od mieszkańców Lubska, które były weryfikowane i sprawdzane na bieżąco -  dzisiejszej nocy (8/9 grudnia br.) i dzisiaj rano zatrzymano do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Trwają czynności procesowe w tej sprawie. Policjanci zbierają materiał dowodowy, na tę chwilę męzczyźni nie usłyszeli jeszcze zarzutów, przebywają w policyjnym areszcie.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony