Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadący na służbę policjant udzielił pierwszej pomocy potrąconemu pieszemu

Data publikacji 10.12.2021

W miejscowości Libidza doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszego. Pierwszej pomocy przedmedycznej potrąconemu udzielił jadący do służby policjant z kłobuckiej komendy. Stróż prawa swoim zachowaniem udowodnił, że policjant nieustannie musi być gotowy do podjęcia interwencji i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

W środę, 8.12.2021 r., kilka minut po 7.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy Kłobuckiej w Libidzy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia. Jadący w kierunku Kłobucka 80-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił 49-letniego mężczyznę, który wszedł na jezdnię poza przejściem dla pieszych, tuż pod nadjeżdżające auto. Potrącony mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Okazało się, że zdarzenie jako jeden z pierwszych zauważył sierż. szt. Michał Zawadzki, jadący na służbę policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłobuckiej komendy, który od razu udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał na miejsce służby.

Stróż prawa swoim zachowaniem udowodnił, że policjant jest w służbie cały czas i w każdej chwili musi być gotowy do podjęcia interwencji oraz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Na ulicy stoi radiowóz, przed samochodem, który brał udział w wypadku, obok stoi umundurowany policjant

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony