Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także przed służbą

Data publikacji 13.12.2021

Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę audi, który miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. 51-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania tym pojazdem. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11.12.2021 r. około godziny 14.00 w Józefowie, na ulicy Armii Krajowej. Policjant z Komisariatu Policji w Józefowie sierżant Krzysztof Kuna jechał właśnie na służbę. Po drodze na stacji paliw zauważył mężczyznę, który wyszedł z budynku chwiejnym krokiem, wsiadł do samochodu marki Audi i odjechał. Policjant dogonił go pieszo na parkingu przy stacji paliw i zabrał mu kluczyki. Powiadomił kolegów, którzy po przyjechaniu na miejsce ustalili, że za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy Józefów. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, kierujący miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że wsiadł za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień.

Dzięki czujności policjanta pijany kierowca stanie przed sądem. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Lublinie / sc )

Powrót na górę strony