Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci powiatu krakowskiego wyprowadzili domowników z płonącego domu i rozpoczęli akcję gaśniczą

Data publikacji 14.12.2021

Do pożaru doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Świątniki Górne. Przebywało tam wówczas troje domowników: starsze małżeństwo i 52-latek. Na pomoc ruszyli miejscowi policjanci, którzy ewakuowali domowników z płonącego domu, a następnie wrócili do środka i rozpoczęli akcję gaśniczą.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia br. w godzinach wieczornych. O pożarze został powiadomiony oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, gdzie natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, z domu wydobywał się gęsty dym, a pożar rozprzestrzeniał się wewnatrz. Mundurowi bez namysłu weszli do środka, aby sprawdzić, czy ktoś znajduje się w budynku. Okazało się, że przybywało tam troje domowników.

W pierwszej kolejności stróże prawa wyprowadzili z domu małżeństwo w wieku 78 i 87 lat, po czym wynieśli spokrewnionego z nimi 52-latka, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach. Ze względu na niską temperaturę na zewnątrz całej trójce policjanci umożliwili schronienie w radiowozie. Gdy już osoby były bezpieczne, mundurowi wrócili do płonącego domu, gdzie po odnalezieniu źródła pożaru, rozpoczęli akcję gaśniczą.

Po chwili na miejsce przybyły miejscowe jednostki OSP i jednostki JRG PSP w Krakowie, które przejęły akcję gaśniczą i dogasiły pożar.

Okazało się, że źródło ognia było w łazience, a prawdopodobną przyczyną pożaru zwarcie instalacji elektrycznej.  Dzięki sprawnym działaniom policjantów podczas pożaru żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony