Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali kijami bejsbolowymi dwóch młodych mężczyzn i zniszczyli im samochód. Jak się okazało, pomylili się

Data publikacji 15.12.2021

Grupa młodych mężczyzn, przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski, zaatakowała dwóch mężczyzn oraz uszkodziła im samochód , a także telefon komórkowy. Jeszcze tego samego dnia, pięć podejrzewanych osób zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki. Trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała, pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia.

11 grudnia około godziny 1:45, dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów w Gdowie, grupa młodych osób zaatakowała dwóch mężczyzn przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski. Sprawcy pobili mężczyzn, a następnie zdewastowali im samochód, skacząc po nim. Później okazało się, że jednemu z pokrzywdzonych uszkodzili też telefon, który miał w kieszeni. Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonych, natomiast sprawcy po ataku zaraz odjechali. Pokrzywdzeni opisali sprawców, nie znali jednak przyczyny ataku. Policjanci natychmiast przystąpili do działań i kilka godzin później zatrzymali pięć osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu.

Okazało się, że sprawcy pomylili się i zaatakowali nie te osoby, które chcieli. Wcześniej w pobliskiej kręgielni doszło  do konfliktu słownego między jednym ze sprawców a dwoma mężczyznami. Sprawca wezwał „posiłki” i już  w grupie chcieli zakończyć konflikt siłowo. Zaatakowali na parkingu, ale jak się okazuje, osoby, które były tam przypadkowo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała pobicia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz uszkodzenia mienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, wobec sprawców zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych, a także poręczenie majątkowe. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie  / kp)

Powrót na górę strony