Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna Paczka od śląskich policjantów i pracowników Policji

Data publikacji 15.12.2021

Śląscy policjanci i pracownicy Policji po raz kolejny włączyli się w projekt „Szlachetna Paczka”. Wybrana rodzina otrzymała wiele przydatnych i potrzebnych produktów, które z pewnością będą stanowiły wsparcie w codziennym życiu. W świątecznych paczkach znalazły się: zapasy żywności, środki czystości, kosmetyki, komplety pościeli, sprzęt AGD, bony upominkowe na zakup odzieży i butów oraz do sklepów remontowo – budowlanych.

Na zdjęciu policjanci i pracownicy cywilni, przed nimi na biutku leżą spakowane prezenty, które trafią do potrzebującejrodziny. W tle choinka. Niektórzy mają na głowach czapki świętego Mikołaja.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Wzorem roku ubiegłego śląscy Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, z anonimowej bazy wybrali rodzinę, która potrzebuje wsparcia. Najpilniejszą i kluczową potrzebą rodziny było zorganizowanie lodówki, zakup żywności i środków czystości. Dzięki zbiórce koordynowanej przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zdołano zaspokoić nie tylko te potrzeby, ale też zakupiono wiele innych produktów, które pozwolą rodzinie zaoszczędzić pieniądze, natomiast odłożoną kwotę przeznaczyć na inne, niezbędne wydatki. Wspólne pakowanie „Szlachetnej Paczki” odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji, następnie prezenty trafiły do wybranej rodziny podczas Weekendu Cudów.

Wszystkich Państwa zachęcamy do kierowania się wzajemną życzliwością i wspierania osób potrzebujących m.in. poprzez udział w akcjach charytatywnych oraz pomocowych, organizowanych przez zaufane podmioty i fundacje.

  • Umundurowany policjant oparty o spakowane w ozdobny papier pudełko z uniesionym do góry kciukiem.
  • Umundurowany policjant niesie spakowane w ozdobny papier pudełko. Ma na głowie czapkę świętego Mikołaja.
  • Umundurowani policjanci pakują prezent.
  • Pracownica cywilna w świątecznej czapce. Trzyma w dłoni artykuły spożywcze.
  • Umundurowana policjantka w czapce świętego Mikołaja trzyma prezent.
  • Na zdjęciu trzy kobiety w czapkach świętego Mikołaja podczas zakupów dla potrzebującej rodziny. Dwie z nich trzymają deski do prasowania.
Powrót na górę strony