Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożem zranił mężczyznę. Napastnik został szybko zatrzymany przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 33-latka, który na parkingu jednego z marketów zranił nożem 50-letniego mężczyznę. Doszło między nimi do kłótni. Napastnik trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek, 13 grudnia 2021 r., dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony, o tym, że na parkingu jednego z marketów mężczyzna został raniony nożem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Jak się okazało, podejrzewany uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany mężczyzna wymagał opieki medycznej. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci w tym czasie rozpoczęli działania na miejscu. Zabezpieczyli ślady, w tym również nóż, którym został ugodzony pokrzywdzony, ustalili rysopis podejrzewanego i świadków zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy pieszym, a kierującym doszło do kłótni, w pewnym momencie pieszy wyjął nóż i ranił nim mężczyznę, następnie uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Dzień później przestępca był już w rękach policjantów z wydziału kryminalnego. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna tego samego dnia, w którym zranił 50-latka, wcześniej pobił i zranił nożem swojego znajomego.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / sc )

Powrót na górę strony