Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka

Data publikacji 15.12.2021

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży i ratownikami GOPR szukali 15-letniego chłopca, który wczoraj zaginął w Starej Kamienicy. Ostatni raz widziany był pod szkołą. Poszukiwania nieletniego zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach chłopca całego i zdrowego odnaleźli policjanci jeleniogórskiej drogówki.

14 grudnia br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony przez matkę o zaginięciu 15-letniego syna. Chłopiec ostatni raz widziany był pod szkołą w Starej Kamienicy, około godziny 15.00. Doszło tam do nieporozumienia z rówieśnikami, po którym chłopiec oddalił się z przystanku autobusowego w nieznanym kierunku.

Rozpoczęły się jego poszukiwania, w których uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, funkcjonariusze z Wrocławia, Lwówka Śląskiego i Zgorzelca - wraz z psem do poszukiwań osób. Byli również strażacy i ratownicy GOPR. Funkcjonariusze przeszukiwali teren pomiędzy miejscowościami, sprawdzano drogi, leśne szlaki. Po kilku godzinach poszukiwania zakończyły się sukcesem. Nieletni cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów jeleniogórskiej drogówki.

Chłopiec oświadczył, że po kłótni z rówieśnikami zdenerwował się, a następnie oddalił się z przystanku, nie czekając na transport do domu. Próbował wrócić pieszo, jednak zgubił się i zaczął błądzić pomiędzy miejscowościami gminy Stara Kamienica.

Dzięki sprawnej akcji poszukiwawczej i licznej grupie funkcjonariuszy różnych służb, chłopiec bardzo szybko znalazł się pod opieką rodziny.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony