Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w niespełna godzinę odnaleźli 10-latka

Data publikacji 15.12.2021

Policjanci z chojnickiej „partolówki” w niespełna godzinę odnaleźli dziecko, które nie powróciło ze szkoły do domu. Mundurowi odnaleźli 10-latka na jednej z ulic Chojnic. Dzięki szybko podjętym działaniom policjantów, dziecko trafiło pod opiekę mamy.

Wczoraj, 14.12.2021 r., około godziny 18.00 oficer dyżurny otrzymał informację od matki dziecka, że jej 10-letni syn po skończeniu zajęć lekcyjnych nie powrócił do miejsca zamieszkania. Z przekazanych informacji wynikało, że chłopiec powinien dotrzeć do domu około godziny 14:00. Dyżurny natychmiast po otrzymaniu tego zgłoszenia przekazał informacje do wszystkich patroli będących w służbie podając dokładny rysopis poszukiwanego 10-latka. Mundurowi w pierwszej kolejności sprawdzali miejsca, w których mógłby przebywać chłopiec, między innymi parki i osiedla.

Już po niespełna godzinie policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego na jednej z ulic miasta zauważyli chłopca, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego dziecka. Okazało się, że jest to zaginiony 10-latek. Chłopiec był cały zapłakany i przemoczony.

Jak ustalili policjanci, chłopiec wracając do domu pomylił numery autobusów i pojechał w nieznanym jemu kierunku. Po chwili kiedy się zorientował, że nie jest to trasa do domu, wysiadł na drugim końcu miasta i próbował samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania.

Na szczęście dzięki szybkim działaniom podjętym przez policjantów, dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

Policjanci apelują!

Rodzice i opiekunowie od najmłodszych lat dziecka powinni uczyć go bezpiecznych zachowań i rozmawiać z nim na temat ewentualnych zagrożeń. Dzieci muszą wiedzieć, jak się nazywają one same oraz ich rodzice oraz, że w sytuacji zagrożenia powinny poprosić o pomoc osoby dorosłe, a gdy posiadają telefon zadzwonić na numer 112.

Opiekunowie nie powinni straszyć swoich pociech policjantami, by dziecko miało świadomość, że w sytuacji zagrożenia lub gdy się zgubi, to właśnie do osoby umundurowanej powinno podejść w pierwszej kolejności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony