Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak bezpiecznie spędzić święta? – część 2

Data publikacji 16.12.2021

W natłoku świątecznych przygotowań nie zapominajmy o bezpieczeństwie. W jaki sposób nie stać się ofiarą internetowych oszustów podczas kupowania prezentów? Czy zimowe zabawy na świeżym powietrzu są bezpieczne? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed świątecznym wyjazdem? Co zrobić, aby ten czas był dla nas pełen radości i wyeliminować ewentualne nieprzyjemne sytuacje? Przeczytaj komunikat i obejrzyj drugą część naszego filmu, w której znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Zimowa aura za oknem cieszy w szczególności najmłodszych, którzy uwielbiają zabawy na śniegu. Na terenie Wrocławia możemy znaleźć wiele górek, z których można zjeżdżać na sankach. Zachowajmy rozsądek i unikajmy wzniesień znajdujących się w pobliżu ruchliwej jezdni czy też torów kolejowych. Zwracajmy również uwagę na inne osoby, aby nie doszło do żadnego wypadku.

Podobnie jest z zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla sztucznych lodowisk, jednak w ich przeciwieństwie jezioro czy staw nie jest miejscem bezpiecznym. Nigdy nie wiemy jak gruba jest pokrywa lodowa na powierzchni. Ponadto podczas ślizgania należy zwrócić szczególną uwagę na wycięte przeręble. Kąpiel w lodowatej wodzie nie tylko jest nieprzyjemna, ale może być śmiertelnie niebezpieczna.

Podczas internetowych zakupów stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Korzystajmy ze sprawdzonych stron czy portali zakupowych. Unikajmy kontaktów ze sprzedającymi poza komunikatorami na platformach sprzedażowych, nie otwierajmy żadnych linków, które przesyłają nam oszuści. Pod żadnym pozorem nie wolno też nikomu podawać danych do logowania się do bankowości internetowej, kodów, haseł i wygenerowanych kodów BLIK.

Dom lub mieszkanie, w którym gromadzony jest dorobek z wielu lat naszej pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodziei, trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności z mieszkań podczas świątecznych wyjazdów.

Przed ruszeniem w podróż upewnijmy się, że wszystkie okna i drzwi są zamknięte, bo wielu włamywaczy, dostaje się do mieszkań przez okno. Zaciągnijmy zasłony lub opuśćmy żaluzje i pozostawmy w pokoju włączone światło w ten sposób stworzymy pozory, że w domu ktoś nadal przebywa. Nie pozostawiajmy w drzwiach żadnych kartek z informacjami, gdzie aktualnie przebywamy, bo włamywacz bardzo lubi gwarancje, że mieszkanie jest puste. Nie chwalmy się również na portalach społecznościowych, gdzie właśnie z cała rodziną jesteśmy i kiedy wracamy.

Obejrzyj przygotowany film i ciesz się radością nadchodzących świąt!

(KWP we Wrocławiu / sc )

 

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony