Częstochowska policjantka znów na podium

Data publikacji 20.12.2021

Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska z Komisariatu IV Policji w Częstochowie po raz kolejny z trasy biegowej wróciła ze złotymi medalami. W dwóch biegach pokonała w sumie dystans 132 km w łącznym czasie 16 godzin. Pomimo trudnych warunków, jakie panowały na trasie, Agnieszka pokonała ją najszybciej i stanęła na podium.

Na początku grudnia br. sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska wystartowała w III Maratonie Jurajskim. Trasa, wynosząca 90 kilometrów, prowadziła przez ośnieżone i oblodzone tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Agnieszka pokonała je w niespełna 12 godzin, przekraczając linię mety jako pierwsza w kategorii „kobiety – open”. Tydzień później wzięła udział w maratonie Ossona Cup. 42 kilometry, po grząskim, błotnistym terenie, to dla częstochowskiej policjantki rozgrzewka przed kolejnymi wyzwaniami. I z tego biegu wróciła do domu ze złotym krążkiem.