Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant w drodze na służbę uratował tonącego

Data publikacji 20.12.2021

Niedzielny poranek był dla jednego z funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie niecodzienny. Sierżant Marcin Augustyniak przed rozpoczęciem służby podjął akcję ratunkową wobec mężczyzny, który chwilę wcześniej znalazł się w Odrze.

W niedzielę, 19.12.2021 r., w godzinach wczesnoporannych funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w drodze na służbę zauważył idącego wzdłuż nabrzeża chwiejnym krokiem mężczyznę, który w pewnym momencie zniknął z pola widzenia policjanta. Nagłe zniknięcie mężczyzny wzbudziło u mundurowego uzasadnioną obawę, że mógł on w mgnieniu oka znaleźć się w Odrze.

Policjant bez wahania ruszył z pomocą, informując o zaistniałej sytuacji służby ratunkowe. Po chwili na miejscu pojawili się jego koledzy z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Zespół Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wydobył z wody przemoczonego i zziębniętego mężczyznę na swoją łódź. Po udzieleniu pomocy został on przekazany służbom medycznym.

(KWP w Szczecinie / sc )

Powrót na górę strony