Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał seniora metodą na „policjanta”

Data publikacji 21.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie poszukują mężczyzny podejrzanego o oszustwo metodą na „policjanta”. Mężczyzna pod legendą akcji policyjnej wyłudził od seniora ponad 56 tysięcy złotych. Publikujemy portret pamięciowy podejrzanego. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Szprotawie pod numerem telefonu 477937529 lub 112.

Do 67-letniego mieszkańca Szprotawy zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Poinformował pokrzywdzonego o tym, że jego pieniądze są zagrożone i w najbliższym czasie zostanie okradziony. Aby uniknąć tego, mężczyzna został zapewniony o tym, że jego mieszkanie jest cały czas obserwowane przez policjantów, a jeden z nieumundurowanych funkcjonariuszy przyjdzie, aby zabezpieczyć pieniądze, które po całej akcji zostaną zwrócone. Mężczyzna spakował wszystkie oszczędności w walucie polskiej i euro, a następnie przekazał nieznanemu mężczyźnie. Niestety padł ofiarą oszustwa i stracił ponad 56 tysięcy złotych. 

Poszukujemy mężczyzny w wieku około 30 lat, wzrostu około 160 centymetrów, średniej budowy ciała, o krótkich włosach. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie sprawcy oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Szprotawie pod numerem telefonu 477937529 lub 112.

Przypominamy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy! W takim przypadku prosimy, aby przerwać połączenie i zadzwonić na numer alarmowy 112, a także poinformować swoich najbliższych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc )

 

Powrót na górę strony